Početna SPORT 12. KOLO HT PREMIJER LIGE Zadar na Baldekinu svladao Šibenku

12. KOLO HT PREMIJER LIGE Zadar na Baldekinu svladao Šibenku

Zadar je u zaostaloj utakmici 12. kola HT Premijer lige svladao Šibenku rezultatom 78:96.

S ovom pobjedom, Zadar je osigurao prvo mjesto uoči trećeg kruga domaćeg prvenstva.

Momčad Ivana Perinčića je dobro otvorila utakmicu sa serijom 11:4. No, nakon timeouta trenera Rahimića, Šibenka je preuzela vodstvo nakon serije od 11:0. Zadrani su zatvorili četvrtinu sa serijom od 9:0.

Plavo-bijeli su držali distancu od Šibenčana tijekom druge četvrtine ali nisu se mogli odlijepiti na više od +8. Na veliki odmor Zadar je otišao s prednošću od 42:46.

Zadar je u trećoj četvrtini prelomio utakmicu nakon što su zabili 28 poena u nastavku.

U posljednjih deset minuta Šibenka nije ozbiljno zaprijetila Zadarskom vodstvu te je momčad Zadra upisala novu pobjedu u HT Premijer ligi.

Martin Junaković je protiv svog bivšeg kluba zabio 15 poena dok je Chinanu Onuaku upisao 15 poena i 5 skokova.

Za Šibenku James Freeman zabio je 22 poena.

Zadar u četvrtak, u 18 sati gostuje kod Mornara u ABA ligi.

Ivan Perinčić, trener Zadra

Čestitam igračima na pobjedi večeras. Napadački smo bili jako dobri. Nije lako igrati treću utakmicu u četiri dana, nismo imali vremena za pripremu utakmice, ali igrali smo napadački jako dobro, uz 25 asistencija što je jako dobro. U prvom poluvremenu nismo bili zadovoljni s našom obranom, pogotovo u drugoj četvrtini dok je u drugom poluvremenu bilo puno bolje i mislim da smo zasluženo pobijedili. Čestitke ekipi Šibenke na dobroj utakmici i dobroj sezoni, trener Rahimić radi odličan posao.”

Martin Junaković, igrač Zadra

Bila je teška utakmica, trebali smo se puno potruditi da bi ovo danas dobili, jer je Šibenka dobra mlada momčad koja igra bez respekta prema protivniku, dok je ovo nama treća utakmica u četiri dana. Nakon poraza od Zaboka došli smo motivirani da pobijedimo danas, znali smo da neće biti lako također smo znali ako mi budemo igrali 100% i napravimo sve ono što smo se dogovorili, da pobjeda neće doći u pitanje. Čestitke Šibenki na dobroj utakmici.”