Početna SPORT Mavra i Vuković povukli Zadar do pobjede protiv skromne Primorske

Mavra i Vuković povukli Zadar do pobjede protiv skromne Primorske

U 4. kolu ABA lige košarkaši Zadra došli su do prve ovosezonske pobjede u tom natjecanju. Na gostovanju u Kopru svladali su Primorsku rezultatom 55:77, a prvi zaključak koji se može donijeti nakon ove utakmice je da Zadrani ove sezone ne moraju strahovati da će završiti na posljednjem mjestu ABA lige, gdje su završili prošlu, prekinutu, sezonu. Ova momčad Primorske je, naime, toliko skromna da je teško za očekivati da do kraja natjecanja može sakupiti više pobjeda od bilo koje druge momčadi u ligi.

Prvo poluvrijeme bilo je 20 minuta mučenja košarkaške lopte s obje strane. Do koševa se dolazilo teško, često i slučajno, a rezultat je uglavnom bio u egalu. Tek u posljednjoj minuti Vuković dvicom i Mavra tricom odveli su Zadar na +6, 29:35.

Prijelomna dionica susreta dogodila se sredinom treće četvrtine, kada su gosti sa +4 (33:37) otišli na +12 (33:45). I to opet na krilima dvojca Vuković – Mavra. Još neko vrijeme domaći su se, mahom zahvaljujući zadarskim pogreškama, uspijevali držati ispod deset razlike, no bilo je samo pitanje vremena kada će potpuno potonuti.

Junaković i Mavra novim su tricama vratili svoje na dvocifrenu razliku početkom posljednje dionice i da Zadrani nisu promašili more slobodnih bacanja (ukupno čak 15!) , utakmica bi bila zaključena mnogo ranije. A bila je i ovako, jer Primorska jednostavno nije imala ni snage ni kvalitete da ozbiljnije zaprijeti Zadranima.

Dominik Mavra predvodio je Zadar sa 21 košem (trica 5-8), Domagoj Vuković zabio je 14, uz 12 skokova, dok su Dominic Gilbert i Martin Junaković zabili po 10 poena. Chinanu Onuaku je u svom debiju u zadarskom dresu postigao tri poena za šest minuta i sakupio četiri prekršaja. U redovima Primorske najbolji je bio Luka Vončina sa 19 koševa.

Zadar je sada na omjeru 1-3, a Primorska na 0-4. U sljedećem kolu ABA lige, u nedjelju u 21 sat u Krešinom domu, na rasporedu je dalmatinski derbi Zadra i Splita, a dva dana ranije Zadrani će u prvenstvu Hrvatske ugostiti Hermes. Obje utakmice igraju se bez gledatelja.