Početna VIJESTI PRIJE DVA DANA U promet puštene luke u Silbi i Mrljanama; otočani...

PRIJE DVA DANA U promet puštene luke u Silbi i Mrljanama; otočani mogu biti mirni idućih 30 godina

Prije dva dana službeno su u promet puštene nova luka županijskog značaja Silba Žalić vrijedna preko 10 milijuna kuna te luka lokalnog značaja Mrljane na otoku Pašmanu vrijedna 3,6 milijuna kuna bez PDV-a. Riječ je o projektima koji su dio ovogodišnjeg plana realizacije obnove i sanacije luka na području Zadarske županije kojima upravlja Županijska lučka uprava.

Obnova luke u Silbi je investicija Županijske lučke uprave uz pomoć Zadarske županije, grada Zadra i resornog ministarstva. Obnovljenu rivu obišli su danas župan Božidar Longin i ravnatelj Županijske lučke uprave Davor Škibola.

„Ovo je jedan sjajan projekt. Novoobnovljena riva će služiti i Silbenjanima i svim njihovim gostima sigurno idućih 30 godina. Ovo je još jedan od primjera kako sinergijom i zajedničkim snagama možemo puno toga napraviti. Obnova ove luke je samo jedan u nizu projekata u našem investicijskom ciklusu i mislim da je dobar primjer i drugim otocima“, rekao je župan Longin.

„S ovom smo sanacijom povećali sigurnost uplovljavanja trajektnih linija na otoku Silbi. Zadovoljni smo kvalitetom izgradnje, a sami otočani najbolje znaju koliko im ovakav jedan projekt znači“, istaknuo je ravnatelj ŽLU-a Škibola.  

Bez obzira na mala kašnjenja u izgradnji, mještani su jako zadovoljni  novom rivom.  „Stara riva je trajala 20-tak godina, a ova nova bi mogla i do 100 godina”, kaže mještanin Silbe Saša Predovan.

Prije dva dana u promet je puštena i luka Mrljane na otoku Pašmanu koju će župan Longin i ravnatelj ŽLU-a Škibola obići idući tjedan. Riječ je o projektu vrijednom 3,6 milijuna kuna bez PDV-a,  a u radove je bila uključena i sanacija lukobrana s obalama.