Početna SPORT Rok Stipčević presudio Zadru na Višnjiku

Rok Stipčević presudio Zadru na Višnjiku

I treći uzastopni poraz upisali su košarkaši Zadra u ABA ligi. Ovog puta bolji od njih u trećem su kolu bili igrači slovenske Krke koji su u konačnici slavili sa 73:70. 300-tinjak gledatelja koliko se okupilo na večerašnjoj utakmici pljeskom su pozdravili dvojicu Zadrana u redovima Krke, Roka Stipčevića i Juru Škifića, a Stpčević kao da im je htio uzvratiti na toploj dobrodošlici pa se predstavio u odličnom izdanju te je bio i najbolji igrač na parketu.

Izostanak trenera Veljka Mršića prilično se osjetio na igračima Zadra koji su u utakmicu ušli prilično mekano što je Krka iskoristila na najbolji mogući način te je nakon deset minuta imala prednost od 25:18. Sjajan je u toj dionici bio Stipčević koji je sipao iza linije za tri poena i bio najbolji igrač protivničke momčadi.

U drugoj četvrtini nastavila se dominacija Krke koja je na polovici te dionice imala i najveću prednost od devet koševa (26:35). Srećom po Zadrane, slovenski su igrači tada počeli žuriti i završavati napade već u ranim sekundama no lopta im više nije pronalazila put kroz obruč. Proradio je i u tim trenucima i zadarski napadački skok koji je funkcionirao savršeno nakon čestih promašaja pa su domaći na poluvrijeme otišli sa samo tri poena minusa (34:37).

Bio je to rezultat s kojim su mogli biti presretni jer stekao se dojam kako su gosti trebali voditi minimalno 15.

Točno na polovici treće četvrtine Krka je ponovno pobjegla. Ovaj put na novu najveću razliku od 13 poena. No serijom od 13:1 Zadrani su se još jednom vratili u utakmicu te se u zadnjih deset minuta ušlo s prednošću Krke od 55:54.

A posljednju dionicu opet je sjajno otvorila Krka. Još jednom su se odvojili na dvoznamenkstu prednost koju su čuvali do dvije i pol minute prije kraja kada su Zadrano ponovno zaprijetili i došli na minus od samo dva poena no za potpuni preokret nije bilo dovoljno energije i sposobnosti. Sjajni Stipčević postigao je pobjednički koš tri sekunde prije kraja s kojim su bodovi otišli put Slovenije.

Najefikasniji igrač Zadra na večerašnjoj utakmici bio je Domagoj Vuković s 20 poena, a isto je toliko u redovima Krke zabio već spomenuti Stipčević.

Zadar se sada s tri poraza u isto toliko utakmica nalazi na dnu ljestvice, a ono što im nikako ne ide na ruku jest sutrašnji dvoboj 6. kola HT Premijer lige u kojem će na svom parketu ugostiti Škrljevo.