Župan Josip Bilaver sa suradnicima nazočit će uvođenju izvođača u radove na projektu Dogradnja Osnovne škole Sukošan (Josipa Peričića 15, Sukošan) u srijedu, 8. travnja 2026. godine s početkom u 9 sati.
Riječ je o prvoj od ukupno 12 osnovnih škola kojima je osnivač Zadarska županija na kojoj započinju radovi u sklopu ulaganja usmjerenih na uvođenje jednosmjenskog rada i cjelodnevne škole, a koji se sufinanciraju sredstvima iz Nacionalnog plana oporavka i otpornosti (NPOO).

Zadarska županija potpisala je s izvođačem radova, tvrtkom CONSTRUCTA TERRA d.o.o., Ugovor o javnoj nabavi za izvođenje radova na dogradnji građevine i uređenju vanjskog prostora škole. Ukupna vrijednost radova iznosi 5 milijuna eura s PDV-om, a rok za završetak radova je 15 mjeseci od dana potpisa Ugovora.

Projektom je predviđena dogradnja postojeće školske zgrade, čime će se značajno unaprijediti uvjeti rada i boravka učenika te omogućiti organizacija nastave u jednoj smjeni.
Dogradnja uključuje izgradnju 8 novih učionica razredne nastave, 2 kabineta, prostor za produženi boravak, knjižnicu, zbornicu te ostale prateće sadržaje, sve u skladu s važećim normativima za osnovnoškolske ustanove u RH.







