Početna SPORT Vaterpolisti Zadra na svom bazenu poraženi od Medveščaka u razigravanju za deveto...

Vaterpolisti Zadra na svom bazenu poraženi od Medveščaka u razigravanju za deveto mjesto PH. Slijedi uzvrat u Zagrebu

Vaterpolisti Zadra 1952 u prvom su dvoboju za deveto mjesto u Prvenstvu Hrvatske pred svojim navijačima poraženi od zagrebačkog Medveščaka rezultatom 14:9.

Bila je ovo ujedno i prva službena utakmica koju su zadarski vaterpolisti odigrali nakon više od 100 dana kada je natjecanje u ožujku prekinuto zbog pandemije koronavirusa. Mozda je upravo zbog tako duge stanke i činjenice da su se igrači zaželjeli igre, publika već od samog početka mogla zadovoljno trljati ruke. Voda se od pustog plivanja toliko pjenila da se bazen na momente činio kao jacuzzi, a igrači su doslovce izgarali za svakom loptom.

Prva četvrtina završila je tako rezultatom 3:2 za domaćine iako su gosti nakon tri minute imali prednost od 2:0. Lijepu je rolu u tim trenucima imao vratar Zadra Luka Martinović koji u svom debiju nije dopustio da Medveščak ode na veću prednost, a njegov trud nagradili su Lovre Zelić s dva pogotka te Ivan Vrbnjak s jednim.

Druga četvrtina ponudila je također dinamičnu i borbenu igru no ovog puta u njoj su se bolje snašli gosti koji su ju pobijedili s 3:1 pa se na odmor otišlo s prednošću Medveščaka od 5:4. Jedini gol za Zadar u tom je periodu postigao Domagoj Jajčinović.

Samo gol zaostatka u tim se trenucima činio prilično dohvatljvim, pogotovo zbog činjenice kako Zadrani u prve dvije dionice nisu izgledali loše. Marin Jovančević s dva je gola uzastopce raspirio nadu kako bi treća dionica mogla biti dionica preokreta. I bila je. Samo ne u korist domaćih igrača, koji kao da su se u jednom trenu ugasili, već je uslijedio period igre u kojoj je gost u potpunosti dominirao i u kojoj je otišao na nedostižnih pet pogodaka razlike.

Ta je prednost u jednom trenutku posljednje četvrtine otišla i na neugodnih sedam pogodaka razlike i Zadranima je prijetila prava katastrofa. No, prvo je zabio Jovančević, a zatim i dvaput Vrbnjak i razlika je ponovno bila spuštena na pet golova. Moglo je završiti i povoljnije da je Ante Martinović u zadnjoj sekundi utakmice iskoristio peterac. Nažalost nije, pa ukoliko Zadrani u Zagrebu ne odigraju čudesnu partiju već sada se može zaključiti da su ovu sezonu zaključili na posljednjem, 10. mjestu.

“Svaka utakmica kreće s 0:0. Prema tome, sportski je nadati se da u Zagrebu možemo odigrati bolje. Ovdje nam se dogodila ta treća četvrtina koje sam se i pribojavao. Čak smo pri kraju te treće dionice bili na tri razlike minusa i nije bilo nedostižno. Ali s ovakvim rosterom i načinom na koji treniramo nije bilo moguće nadoknaditi taj minus. Nisam razočaran, dečki su dali sve od sebe, ali ovo je realnost. Ono što u ovom trenutku imamo i s čim raspolažemo. Neki igrači koji možda mogu dati više danas to nisu dali. Čini mi se da ova situacija u kojoj se nalazimo djeluje na sve nas. Kao da iskačemo iz nekog balona pa sad tko se bolje snađe.”

Centar Zadra Roko Jurišić nakon utakmice bio je prilično samokritičan.

“Razočaran sam u sebe, iskreno. Mislio sam da ću na ovoj utakmici pokazati puno više. Nije to čak niti izgledalo toliko loše u prvom poluvremenu ali onda ta treća dionica…Na našim greškama su se odvojili i na kraju zasluženo pobijedili. Bilo je dosta gluposti u našim glavama koje ne mogu objasniti. Ako ćemo negdje tražiti izliku, mogu reći kako nam je nedostajalo nekoliko igrača i praktički smo mi iskusniji morali cijelo vrijeme biti u bazenu. Ali što je tu je. Idemo sad u Zagreb osvjetlati obraz.”

Najefikasniji u redovima Zadra bili su Jovančević i Vrbnjak sa po tri gola, dva je zabio Zelić, a jedan Jajčinović. Kod gostiju prednjačili su bivši igrači Zadra Luka Lipej i Ante Lovrić koji su kombinirano ubacili čak šest golova.

Uzvrat u Zagrebu na rasporedu je u subotu.