Početna SPORT Zadar teže od očekivanog do slavlja nad Alkarom

Zadar teže od očekivanog do slavlja nad Alkarom

Košarkaši Zadra u četvrtom su kolu HT Premijer lige sa 91:63 u dvorani Krešimira Ćosića bili bolji od Alkara iz Sinja.

Zadrani su do treće pobjede u ovom natjecanju došli uz dosta muke i puno teže negoli to rezultat sugerira. Sinjani su bili itekako ravnopravan protivnik punih 18 minuta kada je Zadar nakon 30:30 polako počeo stvarati razliku koja je do poluvrmena narasla na plus 7, a krajem treće četvrtine i na visokih 21 čime je pitanje pobjednika već tada praktički bilo zaključeno.

Bila je to još jedna utakmica koja je razotkrila dosta nedostataka u igri Zadra. Ponajprije u lošoj šut igri, što zbog velike nepreciznosti, što zbog činjenice da se igrači vrlo teško odlučuju uzeti šut već teže puno kompliciranijim riješenjima. Osim toga, susret protiv Alkara otkrio je i veliku prazninu ispod koša koja se otvorila odlaskom Darka Planinića koji je definitivno napustio Zadar što je nakon utakmice potvrdio i trener Veljko Mršić.

No, bilo je tu i dobrih stvari. Prije svega bljesak Justina Cartera koji je u nekoliko početnih minuta treće četvrtine pokazao da se radi o vrlo kvalitetnom igraču koji će biti možda i glavna karika ove ekipe. Veseli i činjenica da je Martin Junaković i ovu utakmicu bio na visokoj razini i nosio ekipu u trenucima krize baš kao što je to učinio i protiv Cibone. Šteta da nije dobio i više od 21 minute. Zaslužio je.

Sve ostalo za što brži je zaborav. Jer kad Zadar pred kraj utakmice ima 20 i kusur razlike na svojoj strani, a svi u dvorani jedva čekaju da utakmica završi, komentar kako je to sve skupa izgledalo na terenu i nije potreban.

Inače, Dominic Gilbert s 22 ubačaja bio je prvi strijelac Zadra, dok je kod gostiju najefikasniji sa 15 poena bio Ivan Vučić.

Nakon ogleda s Alkarom Zadrani se sada okreću svom prvom dvoboju u regionalnoj ABA ligi u kojoj u prvom kolu u Krešinom domu dočekuju Mornar iz Bara.