Ugledni šibenski poduzetnik Hrvoje Bujas koji stoji iza brendova Crno Jaje i Go Home te tvrtke Siguran klik objavio je danas zanimljiv post na Facebooku kojim ponovno kritizira Vladu.
Revoltiran prvim paketom Vladinih mjera za očuvanje gospodarstva, Bujas je nedavno sa nekolicinom prijatelja pokrenuo Facebook inicijativu ‘Glas poduzetnika’ i prometnuo se u jednog od predvodnika borbe za spas poduzetnika u kriznim vremenima… Imao je stoga što reći i danas, nakon što je Vlada donijela plan tzv. „relaksacije“ koji slijedi u tri faze. Njegov post s Facebooka prenosimo u cijelosti.
#Relaksacija
Pitamo Vladu, da li su ove mjere relaksacije radili epidemiolozi ili lobisti?
Ako su ih radili epidemiolozi, sto se iskreno nadamo, isti čas ih potpisujemo, a ove donje propuste predlažemo Vladi da ih ispravi i to sto prije:
1) kako mogu raditi muzeji, knjižnice, kava se pije uz trafiku i na benzinskoj postaji, kina (makar je ovo info koji se treba provjeriti, a vezan uz trgovačke centre), a ne mogu restorani, hoteli…? Uz sve pridržavanje potrebnih mjera distance, dezinfekcije prostora i sl.
2) kako mogu raditi taxiji, osnovne škole do 4 razreda, trgovački centri, javni prijevoz itd. itd., a ne mogu #autoškole?
Naime, ako ne znate, predavanja u autoškoli su podijeljena na teoretski i praktični dio (vožnju), svim obrazovnim ustanovama dozvoljena je on-line edukacija, no autoškolama NIJE, pa ovaj teoretski dio im se ne dozvoljava niti on-line? Zašto?
Ovaj praktični dio, im se također ne dozvoljava, zašto?
Ako mogu taxiji, javni prijevoz, škole do 4 razreda, zašto ne i vožnja uz potrebnu zaštitnu opremu i dezinfekciju auta? Zašto gospodo?
I naravno, pitamo i vas, kao i uvijek, jer ovo su mjere koje se tiču prvenstveno vas, sto vi mislite?
Dodatno:
…zašto se na današnjoj sjednici Vlade nisu ukinule prisilne naplate HGK-u i HOK-u? Da, to je bila jedna od točki, ali je odbačena!
Da li je politika ili pripadnost istoj političkoj stranci jedini i odlučujući razlog? Zanimljivo je da se sada 30 godina nereda, pljačke i nerada HGK, opetovano stavlja pod tapet, a Burilović istovremeno izjavljuje da je Vlada prihvatila “njihove prijedloge relaksacije”, sto je notorna glupost, ministarstva su ionako dala svoje prijedloge prije HGK, njihov perfomans je bio običan PR trik, no izgleda da se javnosti prodaje jedan spin, no taj spin gospodo neće proći.
Jedno od najvažnijih pitanja UGP-a prema svim strankama u skoro izborno vrijeme ce biti: da li planirate ODMAH (a najkasnije u roku od 100 dana) ukinuti prisilne članarine HGK i HOK-u? Da ili Ne.
Pa nek’ hrvatska javnost zna istinu.
Vaš Hrvoje…

![[ŽUPANIJSKI OBJEKTIV] ADRIASPILLCON 2026 Rekordan broj sudionika i fokus na zaštitu mora](https://www.noviradio.hr/wp-content/uploads/2026/04/IMG_4794-238x178.png)




