Početna SPORT VD DIREKTORA KK ZADAR DAVID GUNJEVIĆ Čeka nas teških 14 dana, dolazi...

VD DIREKTORA KK ZADAR DAVID GUNJEVIĆ Čeka nas teških 14 dana, dolazi nam i nezavisna revizija, pa ćemo onda znati gdje smo. Jusup novi trener? Ni s kim nisu vođeni službeni razgovori“

foto: novi radio

U eteru novog radija danas je gostovao novi v.d direktora KK Zadar David Gunjević. Na samom početku  osvrnuo se na proteklu sezonu, posebno njezin sam kraj gdje je Zadar u dramatičnoj majstorici izgubio od Cibone. “Bilo je vrlo frustrirajuće za gledati, ali mislim da su suci ipak neke odluke mogli na televiziji i koji put provjeriti”, kratko je kazao Gunjević.

Kao prvi i najvažniji korak, Gunjević je u ovom trenutku apostrofirao reviziju od jedne nezavisne revizorske kuće. „Na tome između ostalog inzistira i Gradsko vijeće“, naglasio je te dodao kako ih čeka „vrućih“ 14 dana u klubu. Nad glavom KK Zadru, visi predstečajna nagodba i dug od 5 milijuna kuna. „Vidjet ćemo što će pronaći revizija, a na meni je da u sljedećih 14 dana odredim kratkoročne i dugoročne obaveze“, istaknuo je.

Odgovore na pitanja koje zanimaju cjelokupnu zadarski javnost, ponajviše navijače, tko će biti u prvoj momčad i ono najvažnije tko će biti njihov trener, Gunjević danas nije htio komentirati. „Trenutno o tome ne razmišljamo jer imamo puno većih problema, kad riješimo prioritete koje sam naveo na početku, razmišljat ćemo i o ovome, naravno!“, kazao je Gunjević. Dodao je i kako će sljedeći tjedan ići natječaji za vodstvo kluba, direktora i sportskog direktora. Otkrio nam je kako razmišlja da se prijavi na natječaj za direktora jer KK Zadar voli od malih nogu, a operativno je u njemu proveo dvije godine.

Neki kratkoročni planovi su da se uđe u svaku poru kluba, da nezavisna revizija napravi svoje pa ćemo onda dalje vidjeti gdje smo, no dugoročno je tu vlasnik da odluči što želi od kluba, kaže nam Gunjević. „Grad Zadar je taj koji mora reći što želi od kluba- da on ode u privatne ruke ili želi da taj klub postane samoodrživ, da bude zanimljiv sponzorima i da je marketinški zanimljiv i brandiran“, kaže v.d direktora.

Kad su u pitanju dugovanja igračima, Gunjević ističe kako se njima duguju tri plaće, a radna zajednica je redovno plaćena.

Upitali smo ga i za najnovije informacije koje su počele kolati po zadarskim kuloarima, a koje kažu kakoće novi trener KK Zadar biti Danijel Jusup. No Gunjević je to odbio komentirati rekavši kako se službeno ni s kim nije pričalo oko preuzimanja prve momčadi.