Početna VIJESTI DRŽAVNO PRVENSTVO U MAŽORET PLESU Saša Ruško osvojila seniorsku brončanu...

DRŽAVNO PRVENSTVO U MAŽORET PLESU Saša Ruško osvojila seniorsku brončanu medalju, Irma Katić i Zana Kajtazi zlatne u kategoriji prvi korak

Svečanošću i bučnim spektaklom podjele medalja i trofeja najboljim mažoretkinjama i mažoret timovima sinoć je u velikoj dvorani SC Višnjik završeno dvodnevno 29. Državno prvenstvo u mažoret plesu. Zadarske mažoretkinje s Virankama u sastavu osvojile su zlato u kategoriji prvi korak, a osvojile su ga Irma Katić i Zana Kajtazi, dok je do brončane medalje došla sjajna mažoretkinja s otoka Vira Saša Ruško u seniorskoj kategoriji. Nastupila je u subotu u kategoriji neformacija solo štap i došla do svoje prve medalje na Prvenstvu Hrvatske, odnosno ukupno druge seniorske medalje u karijeri. Nedavno održani karlovački ADA Cup bio je početak nove priče za najbolju mažoretkinju u Zadarskoj županiji i jednu od najboljih u Hrvatskoj.

– Zadovoljna sam, sada u kolekciji imam sve medalje. U Karlovcu sam osvojila srebro, a sada broncu. Najvažnije je da sam ostvarila plasman za seniorsko Europsko prvenstvo – kazala je Ruško zadovoljna što će u rujnu otputovati u Italiju na summit najboljih europskih mažoretkinja. Odlične su bile i druge mažoretkinje u sastavu Zadarskih mažoretkinja: u formaciji sa štapovima juniorke su osvojile 7. mjesto, dok je 10. mjesto pripalo seniorkama u formaciji sa štapovima.  

U subotu i nedjelju u dvorani SC Višnjik u Zadru te na zadarskom Forumu gdje je održana svečanost otvorenja 29. Državnog prvenstva u mažoret plesu, okupilo se oko 900 mažoretkinja iz 22 hrvatska kluba. Boje Zadra i Vira, pored Ruško, branile su još Adriana Skoblar, Matea Varzić, Aurora Šoše, Luce Pedić, Mila Šarić, Petra Dumančić, Giulia Eichacker, Katarina Riling, Irma Hakić, Zana Kajtazović, Tia Zeko, Petra Bašić i Ana Rukavina. Atmosfera na podjeli medalja i trofeja bila je spektakularna i više je nalikovala uzbudljivom natjecanju nego protokolarnoj svečanosti, a doprinos ovom formatu dali su brojni gledatelji. U vrhunskoj organizaciji ovog Državnog prvenstva bila je predsjednica Zadarskih mažoretkinja Željka Vitlov.