Početna SPORT Marino Šarlija i Petar Marić vodili Puntamiku do vrijedne pobjede nad Alkarom

Marino Šarlija i Petar Marić vodili Puntamiku do vrijedne pobjede nad Alkarom

Košarkaši Sonik Puntamike večeras su na domaćem parketu u susretu 14. kola HT Premijer lige svladali Alkar rezultatom 93:84, upisavši prvu pobjedu nakon kraja listopada. Najzaslužniji za prekid negativnog niza zadarskog sastava bili su Petar Marić i Marino Šarlija koji su kombinirano ubacili više od polovice koševa svoje momčadi.

Puntamičani su bili oslabljeni neigranjem Ivana Vučića i Marka Juriča, a u takvoj se konstelaciji snaga kao ključna figura u prvim minutama nametnuo iskusni Šarlija koji je bio središnja točka napada svoje momčadi na otvaranju dvoboja. Gosti su se orijentirali na šut za tri poena, koji ih je vrlo dobro služio tijekom prve četvrtine (5-8), pa se u drugu dionicu ušlo s plus dva za Sinjane (18:20). Alkar su vukli raspoloženi Patrick McGlynn i Dominic Gilbert koji su u 12. minuti odvelisvoju momčad na devet koševa prednosti (18:27), no uslijedio je ekspresan odgovor domaćeg sastava koji se u samo nekoliko napada vratio u igru, te u dva navrata čak i poveo (28:27 i 30:29). Ipak, završnica prvog dijela je pripala momcima iz Cetinske krajine koji su na krilima dalekometnog šuta na veliki odmor odnijeli zalihu od tri poena (39:42).

Nastavak je donio bolju igru Sonika koji je zaigrao puno čvršću obranu, a kada se razigrao i Petar Marić, koji je ugradio devet koševa u domaću seriju 12:0, semafor je već pokazivao 54:49 za Kuliševe momke. Sinjani nisu mogli računati na veći doprinos Stipe Krstanovića i Viktora Šarića koji su vrlo rano upali u probleme s osobnim pogreškama te su se nastavili oslanjati na trice, no one su ih sve manje i manje služile kako je vrijeme odmicalo pa se u odlučujućih deset minuta ušlo s tri posjeda prednosti domaćeg sastava (65:57). Dugo su Puntamičani lovili dvoznamenkastu prednost, da bi ju konačno ulovili u 33. minuti kada je Marko Prskalo povezao dva dalekometna ubačaja i odveo svoju momčad na plus 12. Trener Marko Trninić je pozvao „time-out“ ne bi li razdrmao u tim trenucima pomalo uspavane Sinjane, no na svaki dobar potez gostiju odgovorili bi Marino Šarlija ili Petar Marić te subodovi na koncu ostali u Jazinama.

Puntamičane su do pete ovosezonske pobjede vodili Petar Marić s 29 poena, šest skokova i pet asistencija te Marino Šarlija s 23 koša i pet uhvaćenih lopti, pa Alkaru nije pomogla ni nadahnuta predstava Patricka McGlynna koji je susret završio s 33 poena.