Policijski službenici Druge policijske postaje Zadar, proveli su kriminalističko istraživanje nad 28-godišnjakinjom, koju se sumnjiči da je preko društvenih mreža objavljivala i širila lažne vijesti o opasnosti od zaraze, kao i o oboljelim od korona virusa, izvijestila je zadarska policija.
Neslužbeno doznajmo da je u pitanju jedno selo u zaleđu Zadra čiji su mještani bili prilično uznemireni nakon što im je potvrđena informacija da u njihovu mjestu borave i osobe zaražene korona virusom. Neugodno saznanje je u međuvremenu preraslo u glasno negodovanje i prokazivanje zaraženih te paniku a sve je dodatno eskaliralo na facebook profilu 28 godišnjakinje.
Protiv 28-godišnjakinje je podnesen optužni prijedlog zbog prekršaja iz članka 16. Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira – izmišljanje ili širenje lažnih vijesti kojima se remeti mir i spokojstvo građana. Zanimljivo je da je zapriječena novčana kazna za ovo djelo još uvijek izražena u njemačkim markama a kreće se u protuvrijednosti domaće valute od 50 do 200 DEM. Druga mogućnost je kazna zatvora do 30 dana.







