Nakon odluke Stožera civilne zaštite RH o reduciranju brzobrodskih i trajektnih linija za otoke, Silba se našla u nezavidnom položaju jer traje rekonstrukcija rive Žalić pa na otok ne može pristajati trajekt.
O tome smo obavijestili nadležna tijela Grada Zdra koja su nakon razmatranja same situacije donjele odluku o novom voznom redu katamaranom ( Princ Zadra, brodar Mia tours) i to četiri dana u tjednu sa stajanjima na Istu, Premudi, Silbi i Olibu.
Mještani otoka su zadovljni sa donešenom odlukom i zahvaljujemo na brzom razrješenju novonastale situacije.
Zahvaljujemo svima koji su doprinjeli ovom i tako nisu ostavili naš otok u totalnoj izolaciji.
Silba povezana s gradom Zadrom četiri puta tjedno
Mjesni Odbor Silbe reagirao zbog reduciranih brodskih linija





![[SPORTSKA MLADOST] Mladi Zadranin koji pliva za sestru: Mate Molnar o upornosti i snovima većim od bazena](https://www.noviradio.hr/wp-content/uploads/2026/04/53b3d0bf-9388-4838-818b-3e2e240edb52-238x178.jpeg)
![[ŽUPANIJSKI OBJEKTIV] Novu zgradu Medicinske škole u Zadru posjetio ministar Radovan Fuchs: Moderni centar za buduće zdravstvene djelatnike](https://www.noviradio.hr/wp-content/uploads/2026/04/IMG_4927-238x178.jpeg)
