Početna SPORT Sonik Puntamika niz od četiri poraza prekinula protiv Alkara

Sonik Puntamika niz od četiri poraza prekinula protiv Alkara

Šime Zelić/KK Sonik Puntamika

U 31. kolu HT Premijer lige košarkaši Sonik Puntamike u Jazinama su pobijedili Alkara rezultatom 87:81 i tako prekinuli niz od četiri poraza. Otkako je u drugoj dionici preuzela vodstvo, momčad Hrvoja Vlašića kontrolirala je rezultat i odbila sve pokušaje Sinjana da se približe i eventualno dođu u priliku za pobjedu.

Četiri minute prije kraja Alkar je još uvijek bio na dostižnih -5 (75:70), ali je tada Tomislav Cvitković sa devet vezanih poena u dvije minute odveo Sonik na +9, 84:75 i praktički prelomio utakmicu. Gosti su još jednom došli na -5, ali bilo je to 22 sekunde prije kraja, nakon čega je kapetan Dino Palčić mirne ruke realizirao dva bacanja i tu je priči bio kraj.

Sjajni Cvitković susret je završio sa 30 poena i devet skokova, raspoložen je bio i Lovre Runjić sa 19 koševa i četiri asistencije, dok je Palčić ušavši s klupe u pobjedu ugradio 14 poena i šest asistencija. Kod Alkara je po običaju najefikasniji bio Amerikanac Naba Echols sa 22 koša, no Sinjani su s klupe večeras dobili tek četiri poena. KOMPLETNA STATISTIKA

Ovom pobjedom Puntamičani su napravili važan korak ka osiguravanju pete pozicije uoči doigravanja. Sada imaju omjer 16-14 te i dalje drže sve u svojim rukama, jer su od glavnog konkurenta Škrljeva bolji u međusobnim susretima.

U sljedećem kolu Vlašićeva momčad 20. travnja gostuje kod Splita, potom kod Osijeka, dok u posljednjem kolu u Jazinama dočekuje Šibenku.